Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu!

Przez nos człowieka przepływa około 20 000 litrów powietrza każdego dnia. Twój mózg jest bombardowany niezliczoną ilością zapachów, z których nie wszystkie są przyjemne. Wśród 10 000 zapachów, które jesteśmy w stanie odróżnić znajdą się i takie, których zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć. Brzydki zapach w domu to zdecydowanie nic przyjemnego!

Mózg posiada naturalną funkcję przystosowywania się do zapachów, które utrzymują się w naszym otoczeniu przez długi czas, skupiając się na nowych, nietypowych zapachach, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie. To zjawisko, nazywane adaptacją sensoryczną sprawia, że nieprzyjemny zapach w domu po jakimś czasie staje się niezauważalny dla domowników.  

Jakie są źródła nieprzyjemnego zapachu w domu i w jaki sposób nowy Air Wick Pure sobie z nimi radzi?

Świeże powietrze?

Najnowsze badania wykazują, że obecnie dzieci bawią się na świeżym powietrzu przeciętnie nieco ponad godzinę w tygodniu, podczas gdy w przypadku pokolenia ich rodziców było to ponad 8 godzin. Biorąc pod uwagę, że dzieci spędzają więcej czasu w domu, jakość powietrza w pomieszczeniach jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Mimo, że wydaje się to oczywiste, warto podkreślić, że wietrzenie pomieszczeń przez kilka minut dziennie pozwala pozbyć się nieświeżego powietrza i zapewnia odpowiednią cyrkulację. Najlepiej jeśli pomieszczenia będą wietrzone co najmniej przez 5 minut dziennie każdego dnia, także zimą.

Zmniejszenie wilgotności i kondensacji powietrza

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia, które z zasady charakteryzują się największą wilgotnością powietrza. Zbyt duża wilgotność, która utrzymuje się przez dłuższy czas sprawia, że pomieszczenia są bardziej narażone na rozwój pleśni i grzybów, którym towarzyszy nieprzyjemny zapach. Jeśli obieg powietrza w mieszkaniu nie jest właściwy, wilgoć będzie zatrzymywać się na ścianach i w kątach, czyli miejscach, które są najchłodniejsze.

Wilgotność i zastałe powietrze stwarzają wrażenie „ciężkości” i mogą być szczególnie problematyczne dla osób z astmą i innymi objawami alergicznymi. Takie powietrze przenosi grzyby, pleśń i roztocza, które przyczyniają się do natężenia objawów. Jak zatem pozbyć się nieprzyjemnych zapachów? Odpowiednia wentylacja i szybkie reagowanie na pierwsze ślady pleśni i grzybów w dłuższej perspektywie oznaczają oszczędność czasu i pieniędzy. Pamiętaj, że utrzymująca się przez długi czas nadmierna wilgoć może mieć negatywny wpływ na stan Twojego mieszkania.

Mniejsze kosze

Mogłoby się wydawać, że duży kosz na śmieci w kuchni to błogosławieństwo – dzięki temu nie musisz tak często wynosić śmieci na zewnątrz. Niestety sprzyja to także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Zalegające resztki jedzenia wydzielają zapach, który będzie odczuwalny mimo najbardziej szczelnego kosza. Ale to jeszcze nie wszystko.

Podobna zasada odnosi się do pojemników na brudną bieliznę. Zapach brudnych skarpetek z zeszłego tygodnia to oczywisty sygnał, że pora zaopatrzyć się w mniejszy kosz na bieliznę. Wbrew pozorom, częstsze, ale mniejsze pranie wymaga mniej wysiłku niż takie, gdy musisz rozprawić się z wielką stertą brudnych ubrań za jednym zamachem. Jeśli kosz na bieliznę nieprzyjemnie pachnie, z pomocą przyjdzie Air Wick®, który wypełni go przyjemnym zapachem, takim jak Pure Wiosenna Świeżość.  

Pilnuj swojego pupila

Tak jak w przypadku wszystkich innych zapachów, które utrzymują się w naszym otoczeniu przez dłuższy czas, mózg człowieka przyzwyczaja się także do zapachów wydzielanych przez zwierzęta domowe. My nie zwracamy na nie uwagi, ale nasi goście z pewnością je poczują! Zidentyfikowanie wszystkich źródeł nieprzyjemnych zapachów może być problematyczne, ale wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, żeby sobie z tym poradzić.

Światło ultrafioletowe (które bez problemu znajdziesz w sklepie z akcesoriami do domu) pozwoli Ci wykryć ślady moczu na dywanie czy kanapie. Możesz wtedy zaznaczyć zabrudzone miejsce, a następnie dokładnie je wyczyścić. Dla lepszego efektu, stosuj tę metodę kiedy w pomieszczeniu jest ciemno. Odświeżacz powietrza Air Wick® Pure może być bezpiecznie stosowany w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta*.

Sprzątanie „mało, ale często” to bardzo dobry nawyk, jeśli chodzi o utrzymanie czystości i świeżego zapachu w domu, a Air Wick Pure to doskonałe dopełnienie dla przyjemnej atmosfery w mieszkaniu.

 

 

*Aerozol powinien być przechowywany poza zasięgiem dzieci i zwierząt.